Kolony a objížďky u Hranic. Silničáři opravují hlavní tah na Valašské Meziříčí a dále na Slovensko

12. červenec 2018
Řidiči hledají v Hradci králové objízdné trasy (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

S objížďkami a dlouhými kolonami musí počítat řidiči u Hranic. Silničáři tam včera začali opravovat hlavní spojku na Valašské Meziříčí a dále na Slovensko, kterou denně projede až 15 tisíc aut. Práce dělníkům zaberou minimálně měsíc.

Smetanovo nábřeží krátce před uzavírkou. V obou směrech tu projíždí jedno auto za druhým. Cestu dělníci uzavřeli zátarasy. Dělník Pavel montuje ještě výstražné světlo: „Od téhle chvíle je cesta zavřená.“

Řidiči, kteří si včas uzavírky nevšimli, teď na křižovatkách v centru města otáčí kamiony. „Nevšiml jsem si. Až jsem sem vjel, vidím, že je tu zákaz, tak se musím otočit zpátky,“ komentuje jeden z nich.

Řidiče na nábřeží vystřídali dělníci. Šéfuje jim Josef Bednář. „Probíhají vytyčovací práce a přípravné práce, které nešly udělat dříve za provozu, potom dojde k frézování asfaltových vrstev a následné sanaci těch nejvíce poškozených úseků,“ popisuje postup oprav.

Řidiči volí kratší trasy přes obce

Pro osobní auta i veškerou tranzitní dopravu jsou vyznačené objízdné trasy. Velká část řidičů ale raději volí kratší cesty přes okolní obce, například přes Špičky. „Je to vidět i dnes, po krátké uzavírce, že už ten provoz narostl. Jedná se samozřejmě hlavně o tranzitní dopravu, především kamiony, které tu způsobují kromě hluku i problematické dopravní situace, které vznikají v tomto členitém terénu,“ stěžuje si nezávislý starosta obce Vladimír Zamazal.

Nešťastná z nastalé situace je i místní obyvatelka Marcela Voldánová. U cesty pozoruje projíždějící auta. „Nejvíc jezdí kamiony, už od rána, od půl čtvrté. Pro děti a pro starší občany to bude hrozné,“ říká zkroušeně.

„Řidiči si musí nejdříve zvyknout a taky musí respektovat dopravní značení, které tu je. My teď provedeme kontrolu toho značení, zda je postaveno tak, jak bylo nařízeno,“ reaguje Jaroslav Bůžek z Ředitelství silnic a dálnic.

Oprava nábřeží má být hotová za měsíc. Navazovat pak budou ještě práce na úsecích v nedalekém Černotíně a Miloticích nad Bečvou.