Komu a jak pomáhá olomoucká Potravinová banka po zrušení jarní Potravinové sbírky

21. květen 2020

Jak je na tom se zásobami olomucká Potravinová banka, komu a jak pomáhá a kdo pomáhá jí. Když byla kvůli pandemii koronaviru zrušená jarní Potravinová sbírka.

V současné době je čím dál víc lidí, kteří potřebují pomoc. A to třeba v podobě jídla či drogistického zboží. A s tím pomáhá třeba Potravinová banka. Díky ní mohou pracovníci sociálních služeb a různých organizací, jako jsou například Charita, nebo SOS vesničky, pomáhat potřebným.

Potravinová banka v Olomouckém kraji je zapsaný spolek, jehož posláním je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Získáváme přebytky potravin od dodavatelů, skladujeme je a bezplatně distribuujeme do charitativních a humanitárních organizací, které je dále předávají klientům - jednotlivcům.

Jedná se o potraviny, které nesplňují některé obecné požadavky, například mají deformovaný obal, špatné označení nebo mají prošlou lhůtu minimální trvanlivosti. Jsou ale stále bezpečné a v mnoha případech by jinak byly určeny k vyhození do odpadu.

Zdroj: webové stránky Potravinové banky

Iva Dvořáková Najďonovová v telefonním rozhovoru přiblížila činnosti olomoucké Potravinové banky a doporučila, jakým způsobem mohou lidé pomáhat potřebným. 

autoři: bzz , Zora Ježková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová