Koncert Petra Rímského se z důvodu nemoci neuskuteční

7. prosinec 2021

Ve středu 8. prosince ve 20 hodin měl v našem Velkém studiu vystoupit písničkář Petr Rímský, z důvodu nemoci se ale koncert musel zrušit. 

Působil jako hudební publicista, šéfredaktor a vydavatel časopisu „HITBOX - magazín s písničkami.“ V současné době se věnuje mimo jiné i aranžování a hudební režii. V jeho tvorbě se mísí s folkem prvky šansonu, jazzu a blues. Do širšího povědomí posluchačů se zapsal už ve druhé polovině 80. let dv nejslavnějším období Porty, kterou tehdy navštěvovalo až 30 tisíc diváků. Mezi tehdejší písničkářskou elitu ho vynesly písně Blues o hvězdě a Křídla a kopyta, za něž obdržel autorské Porty (1986 a 1988). Je autorem hudebně naučných publikací pro hru na kytaru. V posledních letech vystupuje sám nebo se svými muzikantskými přáteli - doprovodnou skupinou Misitu.

Své umění měl Petr Rímský ukázat i v našem Velkém studiu, kvůli nemoci ale musel být koncert zrušen. 

autor: Sandy Nosek
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová