Koncert skupiny Bonsai č. 3 v Olomouci

10. duben 2019

V dobách slavných plzeňských lochotínských Port získala folková skupina Bonsai v roce 1983 a 1984 interpretační portu. Písničky této legendární kapely zůstaly jen na několika samplerech z Porty, ale mezi fanoušky zůstávaly na amatérských nahrávkách.

Na sklonku roku 1998 vznikla v Českých Budějovicích studentská kapela BONSAI č. 3, která se chtěla písním původní skupiny Bonsai věnovat ne jako revival původní kapely, ale písničky aranžovat po svém a přivádět je znovu v život na festivalech a recitálech. Už v roce 2002 vydává Bonsai č. 3 své první CD s názvem Historka a kromě vlastních koncertů objíždí s úspěchem festivaly a soutěže. Skupina se dostala do finále soutěže o krtka na festivalu Zahrada, soutěžila ve finále Porty v Řevnicích a v roce 2018 získala se opět probojovala do Řevnic, kde získala Cenu Čro Olomouc, se kterou souvisí pozvání do pořadu „živě...“ Koncertních střed Olomouc. V témže roce také vyhrála Mohelnický dostavník a vydala výborné CD Z dlouhých poutí. V současné době má Bonsai č. 3 v repertoáru nejen skladby původní skupiny, ale i řadu velmi dobrých vlastních písní.

Záznam koncertu si můžete pustit na YouTube kanálu koncertů Českého rozhlasu.

autor: Sandy Nosek

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.