Koncert skupiny Bonsai č. 3 v Olomouci

10. duben 2019

V dobách slavných plzeňských lochotínských Port získala folková skupina Bonsai v roce 1983 a 1984 interpretační portu. Písničky této legendární kapely zůstaly jen na několika samplerech z Porty, ale mezi fanoušky zůstávaly na amatérských nahrávkách.

Na sklonku roku 1998 vznikla v Českých Budějovicích studentská kapela BONSAI č. 3, která se chtěla písním původní skupiny Bonsai věnovat ne jako revival původní kapely, ale písničky aranžovat po svém a přivádět je znovu v život na festivalech a recitálech. Už v roce 2002 vydává Bonsai č. 3 své první CD s názvem Historka a kromě vlastních koncertů objíždí s úspěchem festivaly a soutěže. Skupina se dostala do finále soutěže o krtka na festivalu Zahrada, soutěžila ve finále Porty v Řevnicích a v roce 2018 získala se opět probojovala do Řevnic, kde získala Cenu Čro Olomouc, se kterou souvisí pozvání do pořadu „živě...“ Koncertních střed Olomouc. V témže roce také vyhrála Mohelnický dostavník a vydala výborné CD Z dlouhých poutí. V současné době má Bonsai č. 3 v repertoáru nejen skladby původní skupiny, ale i řadu velmi dobrých vlastních písní.

Záznam koncertu si můžete pustit na YouTube kanálu koncertů Českého rozhlasu.

autor: Sandy Nosek

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.