Kopec Hůrka u Teplic nad Bečvou ukrývá nejen nejhlubší zatopenou propast na světě, ale nabízí také překrásné výhledy do kraje

11. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výhled z Hůrky
0:00
/
0:00

Okolí Hranic se může pochlubit hned několika národními přírodními rezervacemi. Patří mezi ni i Hůrka, kam většina z nás míří hlavně za pohledy do hloubek propasti, která patří ke světovým unikátům. Pokud budeme všímaví, zjistíme, že stejnojmenný kopec Hůrka nabízí i výhledy na okolní hory a pohoří. Patří mezi ně Beskydy, Hostýnská pahorkatina, Kelčský Javorník s rozhlednou, jako na dlani budeme mít  také oblast Záhoří s nejbližšími vesnicemi.


Když se z kopce Hůrka vydáme po turistické značce směrem do Hranic narazíme na další kopec. Na jeho kamenitém vrcholu stojí barokní socha svatého Jana Nepomuckého. Pohled upírá na opačnou stranu, na vinoucí se řeku Bečvu a malebné lázně Teplice nad Bečvou.

autor: zem
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?