Krásné počasí, dobrá kuchyně i zábava. To byla lákadla Obecní veselice v Rudě nad Moravou

30. srpen 2017
ZíZí Top – Czech Revival Band

Český rozhlas Olomouc začátkem srpna odstartoval svou tradiční soutěž Křížem krajem, kdy každý den jeden z vás může vyhrát několik litrů piva. Během této soutěže jezdíme za vámi do různých obcí Olomouckého kraje. Čtvrtý a také poslední týden jsme projížděli Jesenicko a Šumpersko a každý den jsme rozdávali 16 půllitrů piva Holba. Celý týden jsme zakončili Obecní veselicí v Rudě nad Moravou.

Již tradičně jsme před začátkem Obecní veselice mezi 13. a 14. hodinou vysílali živě z Rudy nad Moravou. Hosty ve vysílání byli starosta obce Bronislav Drozd, obecní historik Miroslav Ruprich, zástupce hasičů Antonín Havlas a dlouholetý člen TJ Tatran Ruda nad Moravou Jan Kobza.

V sobotu 26. srpna jsme zakončili naše putování po Olomouckém kraji Obecní veselicí, kterou jsme pořádali společně s obcí Ruda nad Moravou. Krásné počasí přilákalo do areálu koupaliště na pět stovek návštěvníků.

Program zahájila svým vystoupením folková skupina Domino. Pak si na své přišli rockoví fanoušci při koncertu ZíZí Top – Czech Revival Band, kteří ve stylovém oblečení a s dlouhými vousy zazpívali hity této texaské skupiny.

Obecní veselici v Rudě nad Moravou již tradičně zakončila skupina Atom-Rock ze Zábřehu, která hrála písně od Kabátů, Jiřího Schelingra, Olympiků, Turba, Katapultů a dalších zpěváků či skupin. Tentokrát si s nimi zazpíval několik písniček i náš redaktor Mirek Kobza.

Návštěvníci si mohli pochutnat na mysliveckém guláši, mase z divočáka nebo zvěřinových klobásách, které připravilo Myslivecké sdružení Žďár Hostice.

Máme za sebou poslední týden soutěže Křížem krajem a čtvrtou Obecní veselici. Teď se těšíme na setkání s vámi v pátek 1. září na Plumlově, kde budeme od 13 hodin živě vysílat pořad Česko - země neznámá.