Krásných vlasů docílíte použitím bylinek, oleje i cibule

Po krásných a zdravých vlasech toužily ženy v minulých letech stejně jako dnes a zkoušely nejrůznější prostředky, jak toho docílit.

Proti padání vlasů se doporučovalo vtírat do nich dvakrát týdně odvar z lopuchového kořene, pomoci prý mohou i odvary z rozmarýny, dubové kůry, šalvěje nebo chmele. Vzrůst vlasů posílí také hovězí morek.

Vlasy porostou lépe, pokud budeme na jaře třít pokožku hlavy drceným česnekem, nebo cibulovou šťávou ředěnou koňakem. Méně aromatický, ale podobný účinek by měl mít odvar z mladých listů břízy či topolu.

Na lámavé vlasy je nejlepší odvar z chrpy polní. Suchým vlasům pomůže vtírání olivového oleje smíchaného se žloutkem, nebo můžeme použít tajnou zbraň mnoha krasavic a udělat si obklad vlasů z majonézy.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.