Kuchař nad zlato. Provozovatelům restaurací a hotelů chybí personál

26. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kontrola lednice (ilustrační foto)

Otevřeno sice mají od května, problémy způsobené pandemií koronaviru je ale mnohdy provází i teď. Řeč je o provozovatelích restaurací. Někteří z nich si dodnes nedokázali najít náhradu za zaměstnance, kteří z gastronomie odešli během covidového nuceného uzavření provozoven.

„Sháníme jak lidi na plac, tak i kuchaře. Sehnat kuchaře je obtížné, protože zjistili, že jsou i jiné pracovní pozice, kde můžou fungovat a kde mají trošku jiný režim,“ popisuje vedoucí olomouckého bistra Tereza Soukalová. Nového kuchaře marně shání už několik měsíců. Musela omezit i provoz podniku. „Úplně jsme přerušili víkendový provoz. V týdnu nevaříme večeře,“ dodává Soukalová.

O něco větší štěstí měli ve wellness resortu v Sobotíně na Šumpersku. Přestože to nebylo vůbec jednoduché, chybějícího kuchaře podle manažerky Vandy Vacínové našli. Personál by ale potřebovali doplnit ještě v oblasti úklidu. „Lidé se hledají mnohem déle než dříve. Lidé se bojí, jak se situace vyvine na podzim a gastronomie je v tento moment nejvíc ohroženým oborem,“ popisuje Vacínová.

To, že situace v oblasti gastronomie a hotelnictví není jednoduchá. „Letošní situace, pokud se ptáte na personál, je horší, než byla ta loňská,“ potvrzuje i prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek. Letošní prázdninová sezóna není podle Stárka ideální ani z hlediska výdělků. Například restaurace jsou asi na 40 procentech tržeb z roku 2019.

Spustit audio