Kvůli požáru azylového domu v Dalově u Šternberka hasiči evakuovali dvacet lidí. Jedna osoba zemřela

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zásah hasičů u požáru azylového domu v Dalově na Šternbersku

V Dalově u Šternberka na Olomoucku hořel azylový dům. Požár nepřežil jeden člověk a další osoba je zraněná. Podle mluvčí olomouckých krajských hasičů Vladimíry Hacsikové na místě zasahovalo sedm jednotek, plameny dostaly pod kontrolu za necelou hodinu. Starosta Šternberka Stanislav Orság z ODS říká, že město lidem z azylového domu zařídilo náhradní ubytování.

"Zajistili jsme v náhradních prostorech ubytování zhruba pro dvacet evakuovaných osob. Je to půl na půl dospělí a děti. Jsou tady i batolata, kojenci a máme tu i jednu těhotnou ženu. Zajistili ve spolupráci s charitou a hasiči nezbytné prostředkya budeme řešit co dál," říká šternberský starosta Stanislav Orság z ODS.

"Ohledání požářiště a další vyšetřování proběhne dopoledne za denního světla. Evakuované osoby jsou v evakuačním středisku ve Šternberku. Spolu s nimi i psycholog hasičského záchraného sboru Olomouckého kraje, zástupci města a pracovníci charity," dodává mluvčí krajských hašičů Vladimíra Hacsiková.