Kvůli vandalům uzavřeli do odvolání centrální hřbitov v Olomouci. Pohřbů ani provozu krematoria se opatření netýká

11. září 2025 15:17

Hřbitov v olomoucké městské části Neředín je od čtvrtka 11. září do odvolání uzavřený. Důvodem je útok vandalů, který vyšetřuje policie.

Plánovaných pohřbů ani provozu krematoria se zmíněné opatření podle vedení města netýká.

„V tuto chvíli zjišťujeme rozsah poškození, provádíme ohledání místa, zajišťujeme a vyhodnocujeme stopy,“ dodává policejní mluvčí Libor Hejtman.

Spustit audio