Léto je léto. Jaké bude to její, prozradila u Xavera Helena Vondráčková

3. červen 2019

Helena Vondráčková byla historicky první návštěvou, kterou zpovídal Luboš Xaver Veselý ve svém pořadu Xaver a host.

Populární zpěvačka se mimo jiné svěřila s tím, jestli je pro ni důležité k životu přátelství a zavzpomínala také na kamarády, kteří už z tohoto světa odešli.

Dozvěděli jsme se také, jací byli přátelé s Waldemarem Matuškou: „No jasně, no tak já jsem začínala s Waldou v divadle. A Walda byl první člověk, jako hvězda, se kterou jsem já, dívka školou povinná, zpívala na Libereckých výstavních trzích společnou písničku.“ 

S Xaverem také probrala, jestli zpěvák potřebuje k životu bulvár: „Já si myslím, že nepotřebuje k životu bulvár, ale potřebuje seriózní média, která budou informovat o jeho práci.“

V závěru pořadu nám Helena Vondráčková přiblížila, jaké ji čeká léto, na co se těší, a jak se připravuje na podzimní turné.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.