Lidé od 1. června zaplatí víc za jízdenku v olomoucké městské hromadné dopravě

1. červen 2025 08:40

V Olomouci od 1. června zdraží základní jízdenka na městskou hromadnou dopravu z nynějších 20 na 25 korun. Cena SMS jízdenky vzroste z 22 na 27 korun.

„Celkové zdražování – ať už náhradních dílů, stavebních prací, pohonných hmot, energií nebo samotné pracovní síly – výrazně ovlivňuje naše náklady,“ vysvětluje mluvčí olomouckého dopravního podniku Anna Sýkorová.

A dodává: Rostou mzdy řidičů i ostatních zaměstnanců dopravního podniku. Za těchto podmínek už současná cena MHD není dlouhodobě udržitelná.“

Městská hromadná doprava zůstává nejvíc dotovanou službou města Olomouce. Letos například z městského rozpočtu dopravní podnik dostane 439 milionů korun.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify nebo Apple iTunes.

Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat