Lidé v Hranicích porazili radnici. Ta smetla ze stolu plán na stavbu parkoviště

Školní náměstí, zde stál původní kostel

Hraničtí zastupitelé smetli ze stolu plán na stavbu parkoviště za 2 miliony korun. Přiměla je k tomu stížnost obyvatel blízkých domů. Právě pod jejich okny by auta parkovala.

Lidé v Hranicích porazili radnici. Obyvatelé tří domů na Třídě 1. Máje se postavili proti plánu na vybudování parkoviště pro 30 aut. Sepsali petici a stížnost. Říkají, že svá auta parkují jinde a že by bylo parkoviště zbytečné. Navíc se nechtějí dívat na betonovou plochu. Zastupitelé lidem vyšli vstříc.

Rušná silnice II. třídy, po které jezdí v hustém proudu osobní automobily i autobusy. Před domy navíc parkoviště. Tak to vypadá na třídě 1. Máje v Hranicích. Radnice za domy chtěla postavit další parkoviště pro 30 aut. To by stálo 2 miliony korun. Obyvatelé tří vchodů se ale vzepřeli. Podle mladé maminky Michaely Pešové je betonová plocha zbytečná.

„To parkoviště mělo zasahovat tady pod ty dveře a my jsme měli strach, že by byly ohroženy děti, které si tady hrají. Jednak na tom dětském mobiliáři a navíc si tady děti kopou na tom bývalém hřišti. Byli bychom narušeni auty z jedné i z druhé strany. Nebyla by tady žádná klidová zóna,“ říká Pešová, podle které by nové parkoviště sloužilo především žákům sousední střední školy. Je to ale zbytečné, auta se na stávající parkovací plochu vejdou.

Zastupitelé nakonec na doporučení rady města ve čtvrtek na svém zasedání prosbu občanů vyslyšeli a dvoumilionovou investici z rozpočtu města stáhli. Stavební povolení bude ale platit ještě dva roky. Finance chce radnice využít na druhou etapu opravy silnice Pod Hůrkou. Ta bude stát 1,9 milionu korun.