Lipník nad Bečvou se chystá na sezónu
Lipník nad Bečvou se připravuje na zahájení letošní turistické sezony. Od 1. května se návštěvníkům města představí třeba opravená zvonice, synagoga a částečně zrekonstruovaný hradební okruh.
V centru se letos také objevily nové informační tabule, které mají jednotnou grafiku s logem města. Jedna stojí před zvonicí a představuje sluneční hodiny s přepočtovou tabulkou na jejich správné čtení. Další lemují prohlídkovou trasu po lipnické Městské památkové rezervaci.
Lipník si letos připomene 70. výročí deportace místních Židů. Lidé se dostanou na starý židovský hřbitov i do nově opravené synagogy. Pravidelné prohlídky s průvodcem během sezóny město nabídne od úterý do neděle, zcela zdarma. Navíc, ty sobotní, stejně jako vloni, zakončí varhanní koncert v kostele Svatého Františka Serafínského.
Turistické informační centrum nabídne dva tipy prohlídek. Kromě židovské ještě kovářskou, při které si budete moci prohlédnout kované plastiky rozmístěné po městě. Ani letos nebudou ve městě chybět pravidelné akce, jako jsou Hody či Záhorské slavnosti.
Speciální program se připravuje na září, kdy budou ve městě slavit 170. výročí Severní Ferdinandovi dráhy a příjezdu prvního vlaku do města.
Jana Zemková
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Příměří na Ukrajině: Putin si hraje s časem a čeká, že ji bude moci ještě nějak ,semlít’, podotýká analytik
-
‚Památník není válečným hrobem.‘ Česko odpovědělo Rusku na nótu kvůli soše maršála Koněva
-
Tenisový svaz žaluje exšéfa Kaderku, chce po něm dva miliony. ‚Bezdůvodně se obohatil,‘ tvrdí
-
ONLINE: Armáda nabere přes 50 000 dobrovolníků měsíčně, tvrdí Putin. Ztráty se můžou blížit milionu