Litovel hostí další ročník tradičního Bobr Cupu, účast bude mimořádná

4. říjen 2013

V sobotu je u litovelské loděnice na programu 19. ročník tradičního závodu extrémních štafet Bobr Cup. Startovní výstřel zazní v pravé poledne. Ředitel závodu Tomáš Kutý potvrdil, že účast bude letos mimořádná.

„Doufám, že opět pokoříme hranici 282 a že bude nový rekord, máme spadeno na třístovku. Záleží hrozně na počasí, pokud vyjde, myslím, že jí dosáhneme,“ myslí si Tomáš Kutý.

Tratě jsou podle něj stavěny i na víc než 300 týmů a současný nový areál, kde se akce koná, je také pro víc lidí, než bylo koupaliště, kde se Bobr Cup konal dřív.

„Nemáme strach z toho, že pokud bude o dvacet, třicet či padesát týmů víc, bylo by to poznat na horší kvalitě, že by třeba lidé byli stísnění. Myslíme si, že to bude v pořádku,“ vysvětluje ředitel závodu.

Na Bobr Cupu bývá tradičně hodně bohatý doprovodný program, výjimkou není podle Tomáše Kutého ani letošní ročník.

„Pro děti máme připraveno malování na obličej, skákací hrad, trampolíny. Navíc tu bude aqua zorbing, bumper bally, šlapadla, takže si tu děti určitě vyhrají. I pro dospělé tu budeme mít zajímavou podívanou, přijedou nám sem borci předvést skoky na kole ze čtyřmetrové rampy do obří trampolíny – v zimě to jde provozovat i na lyžích,“ láká na atraktivní program Kutý.

„Zajímavé je, že kluci tvrdí, že skákat na tom můžou i lidi, kteří to neumí. Jsem na to zvědav, ale já určitě nepůjdu,“ směje se ředitel Bobr Cupu.

Poprvé v devatenáctileté historii se Bobr Cupu v Litovli zúčastní olympijský vítěz. Na start tradičního závodu extrémních štafet se v sobotu postaví Jaroslav Kulhavý, který na hrách v Londýně vyhrál závod na horských kolech.

autoři: min , tej
Spustit audio