Martin Kratochvíl a Jazz Q v Olomouci představili nové album Amulet

30. listopad 2020

Legenda nejen domácí jazz-rockové scény se po letech vrací k vystoupení v rámci Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc. Těšit se můžete i na ochutnávku z nové desky.

Amulet, který se na trhu objevil před pár dny, vznikal během jarní pandemické uzávěry a Martin Kratochvíl si v bookletu nemůže vynachválit čas a klid při natáčení, aniž by to skladbám ubíralo na energii.

Po comebackové desce Znovu a před čtyřmi roky vydaném Talismanu jde už o třetí zářez v novodobé diskografii kapely. Poprvé i se skladbami nejen Martina Kratochvíla, ale i dalších členů.

Záznam koncertu si můžete přehrát na našem youtube kanálu (stačí kliknout do obrázku nahoře).

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.