Matouš Ruml už dávno nenosí kšiltovku nakřivo

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03076964.jpeg

Přiznávám, i já jsem si ho poprvé všimla při sledování sitcomu Comeback. Puberťáka Lexu nešlo přehlédnout. Bavil mě, stejně jako všichni ostatní herci.

Každá zkušenost před kamerou je výborná, přesto Matouš Ruml jednoznačně dává přednost divadlu. O práci na jevišti dokáže mluvit dlouze, poutavě, zaníceně a s velkou pokorou.

„Hned po škole jsem dostal nabídku do mladoboleslavského divadla. Přijal jsem a bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat,“ vzpomíná.

Dostal se do skvělého kolektivu a hlavně si během pěti let v angažmá zahrál spoustu krásných rolí. Třeba Chaplina ve stejnojmenné inscenaci, kde dokázal, že má obrovský pohybový talent. Však mu taky Boris Hybner kdysi nabídl, aby k němu šel studovat pantomimu a tanec.

To se mu bude hodit, připravuje se na natáčení muzikálu Raportér s režisérem Jakubem Sommerem. Sejde se tu dobrá herecká společnost, třeba Jiří Lábus, Michal Suchánek, Simona Babčáková nebo Václav Neužil.

Vzhledem k tomu, že má doma dvě malé děti, zajímalo mě, co říkají na tatínka herce, kterého viděli třeba v pohádce Princezna a písař nebo v seriálu Mazalové. „Samozřejmě dcera i syn vědí, jakou práci dělám, a nijak to nehodnotí. Brávám je sebou občas na natáčení, jsou jako myšky, všechno bedlivě sledují,“ dodává Matouš Ruml.

Zatím děti nic netočily, ale co není, může být. On sám si třeba jako člen dětského hereckého studia při divadle Labyrint v Praze na Smíchově zahrál v seriálu Život na zámku. Přestože měl asi jen dva natáčecí dny, moc si je užil. Hraní se prostě stalo součástí jeho života, o výběru povolání měl jasno.

autor: voj
Spustit audio