Medaile z olympiády? Děláme pro to vše, ale to i další páry, říká veslař Miroslav Vraštil

Olomoucký rodák do vrcholového sportu naskočil až v 25 letech. Od té doby ale patří k naší veslařské špičce a mimo jiné zvládl i Ironmana na Havaji.

Miroslav Vraštil se se svým parťákem na dvojskifu chystá už na čtvrtou olympiádu. Na té minulé v Tokiu skončili čtvrtí a rádi by, aby to konečně cinklo. „Těch čtyřek teď bylo hodně,“ usmívá se. 

Jezdí tzv. lehkou váhu, což znamená, že oba závodníci nesmí dohromady vážit víc než 140 kg. „Oba to máme dané na 70 a přesnou váhu držíme, i když je to prakticky vždy před závodem o shazování,“ říká Vraštil.

Kromě veslování zvládá i triatlon a jeho královskou formu Ironmana, v níž se kvalifikoval i na Havaj. „Sice jsem to tam nedokázal zvládnout pod devět hodin, ale byl to neuvěřitelný zážitek,“ přiznává.

Teď se ale naplno soustředí na blížící se hry v Paříži, odkud by rád přivezl konečně medaili. Jeho táta byl na třech olympiádách, tak by to snad posedmé konečně mohlo klapnout, tedy vlastně cinknout.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio