Městská policie v Jeseníku má nového šéfa

21. únor 2020

Pohybovat se více po městě a získat si větší důvěru lidí. I to jsou priority nového ředitele jesenických strážníků Martina Novotného. Řízením městské policie ho zastupitelé oficiálně pověřili na svém čtvrtečním zasedání. Novotný dříve působil u republikové policie.

Martin Novotný už své strážníky zná. Doteď pracoval jako jeden z nich, ode dneška jim ale šéfuje. A ve svých prioritách má jasno. „Chtěl bych práci strážníků více prodat, aby vnímána více pozitivně,“ říká Novotný.

Mezitím, co si spolu povídáme, strážník Kamil Dostál už dorazil do obchodu, odkud byla oznámena krádež. A navazuje s kolegou na dispečinku Martinem Pýchou spojení. Vysílačky jsou jednou z dalších věcí, kterou chce Martin Novotný ve své nové funkci řešit. A vyměnit analogové za digitální. „Máme tady nějaké rušivé vlivy, občas tady vypadává signál. Už jsme se s paní starostkou bavili, že bychom vypsali výběrové řízen na nové radiostanice. To je jedna z priorit. Další je například digitalizace informačních systémů,“ popisuje ředitel.

Starostka města Zdeňka Blišťanová ze sdružení Jeseník Srdcem vkládá do nového ředitele strážníků velké naděje. Předešlého šéfa zastupitelé loni v červnu odvolali. Jako důvod uvedli manažerské selhání. „Věřím, že v jeho osobě přichází i nastolení většího řádu na městské policii a že to je člověk, který svou předchozí praxí práci u policie rozumí a bude konat ve prospěch města,“ říká starostka.

Vztahy mezi některými strážníky jsou napjaté, vypozoroval Martin Novotný, chce proto tým více stabilizovat. „S každým strážníkem si udělám pohovor. Samozřejmě chci vidět i jejich podněty. Mám tu výhodu, že nemám na nikoho návaznost a čistý štít,“ popisuje Novotný.

Současně by byl rád, kdyby se mu do budoucna podařilo počty strážníků posílit. Alespoň o dva nebo tři muže. „Teď jich mám šestnáct a čtyři asistenty prevence kriminality, ale bude se to ponižovat na dva,“ uzavírá Novotný. Otázkou je, zda ho v tomto směru podpoří zastupitelé a uvolní peníze. Pokud někdo onemocní, a k tomu třeba jiný čerpá dovolenou, bude zřejmě problém poskládat služby.

autor: aja
Spustit audio