Michal Sýkora představí svou novou detektivku

21. duben 2016

Všechny jeho příběhy jsou zasazeny do Olomouce a okolí. Dílo Michala Sýkory znáte nejen z obrazovek České televize. V loňském roce jsme mohli vidět třídílný film Případ pro exorcistu v režii Jana Hřebejka a začátkem letošního roku se vysílal čtyřdílný film Modré stíny. V současné době běží seriál Pět mrtvých psů opět v režii Jana Hřebejka.

Na konci března vyšla jeho nová detektivka Ještě není konec. Olomoucký spisovatel Michal Sýkora bude v úterý 19. dubna od 18:00 hodin hostem cyklu Českého rozhlasu Olomouc Setkání s literaturou živě.

Budete mít jedinečnou možnost zaposlouchat se do děje nového románu v podání samotného autora Michala Sýkory.

V nové detektivce Ještě není konec se opět setkáváme s policejní komisařkou Marií Výrovou, která se tentokrát bude zabývat vraždou starou 25 let. Ožívají tak rodinné přízraky i proti vůli těch, kteří chtějí na všechno zapomenout. Vyřeší Marie Výrová otázku kdo je skutečný pachatel zločinu před čtvrtstoletím, který rozvrátil kdysi prominentní rodinu věhlasného lékaře?

Michal Sýkora je pedagog a spisovatel. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde od roku 1998 působí jako odborný asistent na Katedře divadelních, filmových a mediálních studií. Vyučuje zde například Světovou literaturu do konce 19. století, Seminář analýzy televize a médií – Britské televizní detektivní série a seriály a další předměty. Zabývá se moderním světovým románem, aktuálními tendencemi světové literatury a teorií literatury.

V roce 2012 vydal román Případ pro exorcistu a o rok později román Modré stíny. Letos vyšla třetí jeho kniha Ještě není konec. Je autorem několika monografií, například Britské detektivky: od románu k televizní sérii.

Ukázku z knihy Ještě není konec si můžete také poslechnout v sobotu 23. dubna od 18:05 hodin na vlnách Českého rozhlasu Olomouc v cyklu Setkání s literaturou v podání Dity Vojnarové a Anny Alžběty Mankovecké.