Ministr zdravotnictví odvolal ředitele dvou nemocnic
PRAHA/OLOMOUC - Ministr zdravotnictví Jozef Kubinyi dnes odvolal z funkce ředitele Thomayerovy nemocnice v Praze Jiřího Pubrdleho a ředitele olomoucké fakultní nemocnice Jaroslava Vomáčku. Zdůvodnil to tím, že nezvládli prohlubující se ekonomické problémy obou fakultních nemocnic...
Odvolaný ředitel olomoucké nemocnice Jaroslav Vomáčka ale s takovým zdůvodněním nesouhlasí, a považuje ministrovo rozhodnutí za křivdu. Podle Vomáčky byl odvolán za to, že se pokusil v nemocnici udělat personální změny, a tak se stal nepohodlným. "Domnívám se, že toto zdůvodnění není kompetentní, protože zdůvodnění, že nemocnice je ve špatné ekonomické situaci, je sice pravdou, ale není to moje vina. Navíc hospodářský výsledek za prvních šest měsíců bude kladný. Musí v tom hrát roli věci osobního charakteru, a tím nemyslím zrovna stranickou příslušnost," prohlásil Vomáčka.
Podle mluvčí ministerstva Anety Kupkové se oba bývalí ředitelé dopustili chyb v řízení. "Důvodem odvolání bylo nezvládnutí prohlubujících se ekonomických problémů ve fakultních nemocnicích. Ve Fakultní nemocnici v Olomouci bude na místo ředitele vypsáno standardní výběrové řízení a do doby jmenování nového ředitele, je vedením pověřen stávající zástupce ředitele Čestmír Neoral. Řízením Thomayerovy nemocnice v Praze bude k zítřejšímu dni pověřen ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Pavel Horák," informovala Kupková.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Novinář Wollner omluvu nevysoudil. Tvrzení o šikaně a ‚mňoukání‘ mají podle soudu pravdivý základ
-
Český rozhlas a Česká televize vyhlásily výstražnou stávku. Projeví se také ve vysílání
-
Svobodu projevu máme, bezbřehá by být neměla, myslí si většina Čechů. Souhlasí s omezeními kvůli bezpečnosti
-
Služebním vozem do Dánska na MS v hokeji a řízení dvou aut naráz. Co předcházelo konci šéfa vyhlášené školy