Moravské divadlo Olomouc má nového šéfa baletu, stal se jím Michal Štípa

18. prosinec 2018

Nový styl chce přinést do baletního souboru olomouckého Moravského divadla jeho nový šéf Michal Štípa. Podle něj by se diváci měli v budoucnu dočkat nejen klasických inscenací ale také moderního pojetí baletu.

"Naskakuji do rozjetého vlaku, takže tahle sezóna je daná. Rád bych s tanečníky spolupracoval nejen na klasických titulech, ale rád bych, aby přičichli k modernějším věcem," prozrazuje nový šéf baletu olomuckého divadla Michal Štípa.

"Jsem velice nadšen, že se nám povedlo přivést tak významné jméno do Olomouce, které svým věhlasem překročilo hranice Evropy. Opravdu se bavíme o světovém tanečníku a jedné z nejvýraznějších osobností současného pohybového divadla. Věřím, že právě on bude tím člověkem, který dokáže náš olomoucký balet posunout někam dál. A to jak předáváním vlastních zkušeností, tak i tím, že bude schopen sem přivádět i známé choreografy, se kterými ve své aktivní kariéře spolupracoval. Doufám, že započínáme novou a zajímavou etapu olomouckého divadla," s nadějí dodává ředitel divadla David Gerneš.

Nový šéf baletu chce více pracovat s diváky a veřejností. Chystá se až dvakrát do měsíce otevřít tzv. baletní dílny. 

autor: bam
Spustit audio