Moudrý člověk nic nehromadí. Čím více rozdává, tím více má
Tuto moudrost si vzali k srdci manželé Alice a Radan Kučovi, zakladatelé Nadačního fondu Pomozme dětem žít lépe a olomouckého centra Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.
Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je mezinárodní program pro všechny mladé, aktivní lidi od 14 do 24 let, kteří se chtějí po dobu 6 až 24 měsíců věnovat zájmové mimoškolní činnosti v oblastech sportu, rozvoje svého talentu, dobrovolnictví a chtějí zažít dobrodružnou expedici, na které prokáží, zda jsou schopni se o sebe postarat. Vítáni jsou všichni, kdo mají zájem se rozvíjet vlastním úsilím a získat certifikát, který je velmi ceněný v zahraničí a postupně snad bude také v Česku. Potvrzuje totiž osobnostní kvality svého majitele; ukazuje na altruismus, zájem o druhé, ochotu věnovat se dobrovolnictví.
Znamená to snad, že i české firmy začínají fungovat na jiných principech, než je pouhé generování zisku? Je dobrovolnictví opravdu tolik důležité pro to, abychom žili spokojený život? A jak se vlastně mladí lidé mohou do programu DofE přihlásit a změnit svůj život? O tom hovořil Radan Kuča spolu se studentkami Adélou Navrátilovou z Olomouce a dívkou z Hong Kongu, která přijala jméno Božena Kučová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.