Na D1 na Přerovsku kamion prorazil svodidla a zřítil se z mostu, řidič zemřel

28. listopad 2023 09:15

Na dálnici D1 u Bělotína na Přerovsku v úterý ráno kamion prorazil svodidla, zřítil se z mostu a začal hořet. Řidič svým zraněním podlehl.

Dálnice je s opatrností průjezdná středním a levým jízdním pruhem. Na síti X o tom informovali olomoučtí hasiči. U nehody zasahovalo pět jednotek, sdělila v úterý ráno ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová. V listopadu jde již o čtvrtou smrtelnou nehodu v Olomouckém kraji.

Nehoda se podle údajů policie stala před 04:30 na 310. kilometru D1 ve směru na Přerov. Hasiči požár kamionu uhasili.

Z vozu jsme s dobrovolnou jednotkou vyprostili řidiče a zahájili resuscitaci. I přes snahu zasahujících skončila událost tragicky,“ uvedli. Z proražené nádrže unikly provozní kapaliny. Hasiči se je snaží zlikvidovat tak, aby neohrozily životní prostředí. Na dálnici se tvořily kolony, podle informací Ředitelství silnic a dálnic je po 07:00 již zdržení minimální.

Během tohoto měsíce jde o čtvrtou tragickou nehodu v kraji. Naposledy zemřel v pátek minulý týden jednačtyřicetiletý chodec po střetu s nákladním autem na okraji Olomouce. Nehoda se stala v uzavřeném areálu v Týnecké ulici. Nehody si na silnicích v Olomouckém kraji od začátku letošního roku vyžádaly 16 životů.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Zdroj: ČTK

Spustit audio