Na dvoře usedlosti zvířecího záchranáře

22. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ondřej Csik a kuní samec Ňuf

Domek zvířecího záchranáře stojí v řadové zástavbě v osadě Bílé Lhoty, v Patěříně, jak říká jeho obyvatel, na konci světa. Do Pateřína vede pouze jedna silnice, takže se musíte vrátit stejnou cestou, kterou jste přijeli.

Pokud ovšem projdete průchodem na dvůr zmíněné usedlosti a přivítá vás tu Ondřej Csik, asi se chvilku zdržíte. Můžete se totiž zblízka seznámit se zvířaty, která jinak žijí divoce v naší přírodě, nebo i s těmi, která do ní nepatří a ocitla se tam, protože se jich zbavili lidé, kteří si je předtím neuváženě pořídili.

Někteří obyvatelé dvora zvířecího záchranáře už si tu zvykli a jsou tu na stálo, jiným jejich handicap ani nedovoluje úspěšný návrat do divočiny a někteří se tu zdrží pouze na čas léčby a rehabilitace, a pak jsou opět vypuštěni zpět do přírody. Někteří z nich se pak vracejí pouze na návštěvu, při které nechybí občerstvení.

Vydejte se v rozhlasové reportáži za poznáním klientů záchranné stanice pro zvířata i jejich pečovatele.

autor: Aleš Spurný
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová