Na farmě v Drahotuších dávají lidem bez domova šanci začlenit se zpátky do normálního života

11. červenec 2023 17:50

Novou šanci začlenit se do běžného života dostávají lidé bez domova v hranické místní části Drahotuše. Starají se na tamní farmě sdružení Elim o hospodářská zvířata.

Sdružení Elim na Hranicku funguje téměř 20 let. Kromě denního centra provozuje taky noclehárnu, azylový dům pro muže a další pro ženy s dětmi. Farmou své služby ještě rozšiřuje.

„Lidé, kteří jsou šikovní, slušní a dokážou se postavit k práci, než si samozřejmě najdou sami práci a odejdou, tak se u nás můžou mít velmi dobře,“ vysvětluje vedoucí sdružení Bohuslav Rybníček a jedním dechem pokračuje: „Pokud je někdo, kdo měl normální život a klopýtl, velice rychle se postaví na nohy a jde zpátky. Pokud je to někdo, kdo se narodil na ubytovně, tak ho učíme všechno od znov. Ten člověk nemá žádné návyky,“ dodává.

Další plány sdružení Elim

Elim nyní plánuje na Hranicku vybudovat další bydlení pro své klienty, a to vyššího typu samostatné byty. Projekt ale může zrealizovat jen v případě, že se mu podaří získat peníze z evropských fondů.

Kompletní reportáž Lenky Kratochvílové, která farmu v Drahotuších navštívila, si poslechněte v přiloženém audiu výše.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio