Na Moravě budeme vždycky doma

Marta Musilová a Martin Šafařík
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marta Musilová a Martin Šafařík

Modní návrhářka Marta Musilová pochází z Litovle, studovala v Prostějově, Brně, žila v Hradci Králové, cestovala, rozhlížela se, tvořila, navrhovala.

Před časem se vrátila zpátky na Moravu, protože, jak řekla v magazínu Kraj na dlani: „Tady jsem prostě doma a vždycky budu.
Morava je pro mě nepřetržitý zdroj inspirací - v lidech, přírodě, památkách, městských kavárnách, prostě všude.“

Právě v kavárně se zrodil nápad na další módní přehlídku - ve spolupráci s občanským sdružením Credo, o.s. Dobré místo pro život a partou dalších dobrých lidí pořádá Marta Musilová 19. června na olomouckém Mořickém náměstí módní show spojenou s vystoupením vyjímečných osobností.

Právě dokončuje speciální šaty, které budou ladit večeru ve znamení růží a pomoci. Originální šaty se totiž vydraží a všechny peníze dostanou tři nemocné děti, aby si mohly koupit speciální komunikační software. Jmenují se Leona Pochopová, Erik Ander a Adéla Axmanová.

„Mám to nastavené stejně," říká zpěvák Martin Šafařík, rodák z Uničova. Žil v Praze, nadechl se světa velkého showbyznysu a zase se rád vrátil na Moravu.

Martin bude jedním z učinkujících páteční charitativní show a i on - stejně jako desítky dalších vystupuje zadarmo a s velkým potěšením. Ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc jsme ho ani nemuseli dlouho přemlouvat a rád se hezky po moravsku rozezpíval a přidal i kousek vlastního Snění.

Závěr magazínu Kraj na dlaní patřil pozvánce na další unikátní akci. Co myslíte, dá se ujet na koloběžce z Kladského sedla do Lanžhota těch 260 km za 18 hodin? Olomoucký patriot - jedenašedesátiletý Miroslav Kvapil nám potvrdil, že to už tuto sobotu, 20. června dokáže. S tím, že má kolem sebe pár dalších dobrých "magorů", kteří to pojedou s ním. Přidáte se?