Na Obecní veselici v Tištíně dorazilo navzdory chladnějšímu počasí přes 200 návštěvníků

18. srpen 2017
Obecní veselice Tištín 2017

Začátkem srpna Český rozhlas Olomouc odstartoval svou tradiční soutěž Křížem krajem, ve které může každý den jeden z vás vyhrát několik litrů piva. V průběhu soutěže za vámi jezdíme do různých obcí Olomouckého kraje. V minulém týdnu jsme projížděli Prostějovsko a každý den jsme rozdávali 16 půllitrů piva Holba. Druhý soutěžní týden jsme zakončili Obecní veselicí v Tištíně.

V sobotu 12. srpna jsme vás pozvali již na druhou Obecní veselici, kterou jsme pořádali společně s městysem Tištín. Ještě před jejím zahájením jsme mezi 13. a 14. hodinou vysílali živě přímo z Tištína. Hosty ve vysílání byli bývalá kronikářka Marie Gazdová, starostka městyse Alena Wagnerová, učitelka tamní základní školy Michaela Slavíková a předseda Agrodružstva Tištín Josef Horák.

I přes chladnější počasí se přišly pobavit a ochutnat pečené selátko z místního chovu více než dvě stovky návštěvníků. Obecní veselici opět odstartovala svým vystoupením folková skupina Domino z Olomoucka, která hrála převážně lidové písně a spirituály. Následoval koncert folkrockové skupiny Hope Astronaut s vlastními skladbami. Program zakončila kapela Atom-Rock ze Zábřehu. Při jejich písních se už pod rouškou tmy zaplnil i taneční parket.

Čtěte také

Máme za sebou druhý týden soutěže Křížem krajem a druhou Obecní veslici. Teď se těšíme na setkání s vámi v následujícím týdnu na Přerovsku a v sobotu v Jezernici, kde vystoupí folková skupina Freďáci, dále skupiny ZíZí Top – Czech Revival Band a Atom-Rock. Také vás čeká vystoupení Jany Šelle za doprovodu Richarda Mlynáře nebo na hra na didgeridoo v podání Radka Swarze.