Na zahájení nové sezóny Moravského divadla předal Český rozhlas Olomouc dvě ocenění

12. září 2017
Jaroslav Krejčí - výroční ceny MDO 2017

V neděli byla na slavnostním galavečeru zahájena nová sezóna Moravského divadla Olomouc. Už tradičně se na zahájení předávaly ceny umělcům za uplynulou sezónu. Dvě ceny rozdal také Český rozhlas Olomouc.

„Jednou cenou je anketa posluchačů Českého rozhlasu Olomouc, kteří se během léta účastní ankety o svého nejoblíbenějšího umělce nebo umělkyni za uplynulou sezónu. Je na to tradičně velký ohlas. Je vidět, že naši posluchači chodí do Moravského divadla a obecně sledují kulturní scénu,“ uvedl ředitel Českého rozhlasu Olomouc Josef Podstata.

Cenu posluchačů Českého rozhlasu Olomouc získal člen operního souboru Ondřej Koplík. „Mám velkou radost, překvapilo mě to. Moc si toho vážím a děkuji všem hlasujícím. Minulá sezóna pro mě byla jedna z nejnáročnějších, ale na druhou stranu také nejpřínosnějších. V Olomouci jsem si splnil jeden ze svých snů, když jsem zde nastudoval Rodolfa v Pucciniho Bohémě,“ ohlíží se za loňskou sezónou oceněný tenorista Ondřej Koplík.

O cenách rozhodli posluchači a ředitel Českého rozhlasu Olomouc

Cenu ředitele Českého rozhlasu Olomouc si odnesl herec činohry Jaroslav Krejčí. „Je to tradiční výroční cena za spolupráci v minulé sezóně. Letos to nebylo úplně jednoduché, protože čím dál víc herců a hereček z Moravského divadla s námi spolupracuje na natáčení rozhlasových her a dalších dramaturgických prvků. Rozhodl jsem se letos tu cenu za loňskou sezónu udělit Jaroslavu Krejčímu za jeho úžasný výkon v několika hrách, které pro nás natočil, a především za Sherlocka. To je seriál, který běžel na Vltavě a poběží také ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc. Doporučuji ho k poslechu,“ odůvodňuje svou volbu Josef Podstata.

„Já jsem rád, že jsem tu cenu dostal. Rozhlas je pro mě po divadle taková druhá láska a moc rád spolupracuji s těmi lidmi, kteří tam momentálně hrají nebo režírují, jako třeba Michal Bureš nebo Tomáš Soldán,“ říká oceněný Jaroslav Krejčí.

V letošní sezóně Moravské divadlo Olomouc chystá 12 premiér. První z nich, premiéra komedie Vzpoura nevěst, proběhne 15. září. Diváci ji budou moct sledovat z pohodlí nových sedadel, které divadlo pořídilo v rámci nedávných úprav sálu.

  • Životní styl
  • Publicistika