Nachlazení, kašel a rýma. Dokáží nás potrápit, ale máme proti nim účinné zbraně

Nachlazení dokáže člověka pořádně potrápit. Ale protože se v našem Domácím štěstí zabýváme babičkovskými radami, mám pro vás i tentokrát řešení.

Tak třeba na bolest v krku pomáhá kloktadlo z mořské soli. Stačí rozpustit jednu lžičku ve dvou decích vlažné vody a 3x denně kloktat.

Kašel vyřeší čaj z podbělu, který usnadňuje vykašlávání, působí protizánětlivě a tlumí bolest. Jeho příprava je jednoduchá. Dvě lžičky sušeného podbělu nasypte do snídaňového hrníčku a přelijte vroucí vodou. Po 10 minutách sceďte a pijte 3x denně.

A k nachlazení patří také rýma. O té se říká, že léčená trvá týden a neléčená sedm dní. I tak mám ale vyzkoušeno, že se jí zbavíte rychleji, když budete hodně pít a hned v začátku ji vyženete inhalováním horké páry.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.