Nad Přerovskem se opět přehnaly bouřky
K popadaným stromům a zatopeným sklepům vyjeli v pondělí večer po bouřkách hasiči na Přerovsku. V Přerově voda zaplavila dva železniční podjezdy. Bouřka se přehnala i nad Všechovicemi, kde řádila naposledy v sobotu, vážnější škody tentokrát nezpůsobila.
Hasiči likvidovali asi 20 popadaných stromů v Tovačově, Troubkách, Citově, Polkovicích a Oplocanech. V Přerově čerpali vodu na dvou místech z výtahových šachet panelových domů. Voda tam zaplavila i železniční podjezdy ve směru od Olomouce a Kojetína.
Hasiči vyjeli také do Všechovic. Opět to odnesl stejný dům jako v sobotu i počátkem srpna. Včera jej obyvatelé obce ohrazovali pytli s pískem, takže škody by neměly být tak dramatické, jako o víkendu. Obec již rodině nabídla obecní byt, dokud si stavení neopraví.
Hasiči ve Všechovicích opět čerpali vodu, ale tentokrát jen ze sklepa. Při předešlých pohromách naopak voda vystoupala až do výšky jednoho metru v obytných částech.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Právník: Ne každá země má v čele velkopodnikatele. Naše legislativa ke střetu zájmů je proto konkrétnější
-
Nejsou potřeba, odmítl Nacher po sérii otázek pojistky proti náhlým změnám nového zákona o ČRo a ČT
-
Odškodné po očkování? Prymula: Rozsudek umožňuje spravedlivé posouzení případů, kde došlo k újmě
-
Vládní poslanci předložili změnu lex Babiš. Ruší plošný zákaz dotací pro firmy člena vlády