Nahrávky proti kapsářům varují cestující olomoucké MHD

2. prosinec 2011

Proti kapsářům se rozhodli olomoučtí policisté bojovat další preventivní kampaní. Tentokrát můžeme v hromadných dopravních prostředcích slyšet speciální spoty natočené v Českém rozhlase Olomouc.

Partnerem akce Stop kapsářům v Olomouci je také olomoucký magistrát a dopravní podnik. Spoty v městských tramvajích a autobusech policisté záměrně nasazují v předvánočním období, které je pro kapsáře příznivé.
„Letos evidujeme zhruba 250 okradených lidí, z toho asi 60 v hromadných prostředcích. Číslo je obdobné jako loni,“ doplnil zástupce vedoucího olomouckého územního odboru Jiří Musil.

Spoty o délce zhruba 20 až 30 vteřin připravil Český rozhlas Olomouc. Za projekt město zaplatilo 25.000 korun. Ve spotech spolu rozmlouvají například dvě okradené důchodkyně, revizor s pasažérkou nebo malá holčička upozorňuje maminku na přítomnost zloděje. "Zvolili jsme spolupráci s herci a rozhlasovými moderátory. Lidé tak uslyší i známé hlasy, což by mohlo pomoci. Snažili jsme se, aby spoty nebyly přehnaně mentorské či agresivní," uvedl ředitel Českého rozhlasu Olomouc Pavel Hekela.

Kromě vysílání spotů budou policisté v prevenci pokračovat i rozdáváním informačních letáků, osobními rozhovory s lidmi na zastávkách či nákupních centrech a podobně. V terénu se budou pohybovat i policisté v civilu.

Alena Vykydalová

Spustit audio