Naše babičky uměly z toho, co dům dal, udělat výborné zkrášlující produkty

Krásné a pěstěné ruce ozdobí každou ženu. Chladné počasí jim ovšem neprospívá, a tak bychom se měly o ruce a nehty pečlivě starat.

Dámy a dívky v minulém století používaly jednoduše to, co našly doma. Aby byly jejich ruce jemné, omývaly je v teplé vodě s kapkou medu. Drsné a hrubé ruce změkčovaly šťávou z citronů nebo jim dělaly zábaly z tvarohu.

Aby se jim nehty nelámaly, dopřávaly si lázeň z teplého oleje. A na štěpící se nehty používaly naše babičky směs z medu, žloutku a oleje. Stačilo ruce pořádně namazat a na noc uložit do rukavic. Tolik staré a osvědčené tipy pro krásné ruce.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.