Návštěva u potomka nejplodnějšího lva, krmení jihoamerických opiček a mravenečníka stromového při další procházce olomoucké ZOO

3. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kotuli veverovití
0:00
/
0:00

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku byla slavnostně otevřena v červnu před 65 lety. Každý rok ji navštěvujeme s pořadem Přímo z místa. Na jaře jsme se vydali do venkovních výběhů, třeba za vlky, medvědy a velbloudy a s podzimem nahlédneme i dovnitř do pavilonů.

Podíváme se také do míst běžně nepřístupných, třeba shora do nádrží s rejnoky a žraloky. Dozvíme se o tom, že zdejší lev je přeborníkem v plození potomků.

Prohlédneme si i další velké kočky a řekneme si, čím jsou specifické.

autor: Aleš Spurný
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.