Nebojte se chyb v cizím jazyce, hlavně mluvte, radí Andrea Konečná z jazykové agentury Skřivánek

6. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Andrea Konečná

Říká se, kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Kdy s výukou začít? A jakou formu zvolit? Jak motivovat děti a povzbuzovat dospělé, kteří to poněkolikáté zkoušejí od první lekce? O radosti z učení i významu jazykových certifikátů budeme mluvit s Andreou Konečnou, ředitelkou ostravské a olomoucké pobočky jazykové agentury Skřivánek.

Nejen starší lidé, ale i řada mladých odmítá konverzovat, protože se bojí, že jim nebude rozumět. „S chybami pracujeme jako s prostředkem pro zlepšení. Díky nim víme, co studentům nejde a na co se máme zaměřit,“ vysvětluje Andrea Konečná.

Důležité je podle ní znát motivaci studentů. Vedle cestování je to např. doučování, publikování v zahraničí nebo sledování filmů v originálním znění. Starším lidem často odcházejí děti do ciziny, kde zakládají rodiny a oni chtějí rozumět vnoučatům.

Pozor si určitě dávejte na zázračné, snadné a rychlé metody. Pokud se chcete jazyk naučit kvalitně, chvíli to trvá. Rozhodněte se, jestli vám budou vyhovovat individuální, nebo skupinové hodiny. „Každý student si na začátku napíše test, abychom zjistili, na jaké je úrovni, podle toho se pak nastavuje výuka“ doplňuje Andrea Konečná, ředitelka olomoucké a ostravské pobočky jazykové agentury Skřivánek.

autor: voj
Spustit audio