Nechte se unést vesmírem zvuků kapely Flash The Readies

20. prosinec 2016
03743516.jpeg

Líbí se vám ranní Pink Floyd v instrumentální psychedelické podobě konce 60. let? Zbožňovali jste na přelomu milénia skotské Mogwai, ulétáváte na současném zvuku post-rockových kapel? Pak si nenechte ujít koncert Flash The Readies v Českém rozhlase Olomouc!

Hlavní postava olomoucké kapely Tomáš Valent se netají obdivem ke kytaristovi Davidu Gilmourovi. Původní pinkfloydovská inspirace vzala za své koncem první dekády 21. století.

Debutové kytarové EP přineslo parádní muziku, jenže první album příslib nepotvrdilo.

Kapela se de facto rozpadla, reinkarnovaná podoba po třech letech přinesla nejen návrat k prvotní lásce, ale hlavně výtečné album In Belvedere (2013). Každý milovník Pink Floyd prostě musí mít tuhle desku, nic lepšího u nás v daném žánru nevzniklo.

U art-rockových písniček Flash The Readies ovšem dlouho nezůstávají. V následujícím roce vystřelují svou hudbu vstříc nekonečnému vesmíru a kolážím zvuků. Zpěv je minimalizován, důraz je kladen na pocit a náladu tvořenou v tradičním rockovém obsazení netradičním způsobem.

Novinka Kayos jde potom ještě dál. Čistě instrumentální album kapele vydala žánrová firma dunk!records na nádherně fialovém vinylu, čímž se jen podtrhuje fakt, že hudba Flash The Readies je pastva pro uši i oči, zvláště na koncertech.

Přesvědčit se o tom můžete na další Koncertní středě Českého rozhlasu Olomouc. Ve středu 21. prosince od 20:00 hodin vystoupí ve Velkém studiu na Horním náměstí 21 Flash The Readies. Vstupné je 50,- Kč a kdo by to nestihl, může vše sledovat na YouTube.