Nedělní Noční linka: Co je u vás obráceně?

27. listopad 2022

Podle některých průzkumů sledují muži stránky s prádlem častěji než ženy a ženy jsou častějšími divačkami sportovních přenosů než jejich protějšky. Možná ale není nutno zacházet do podobných extrémů a bude stačit položit otázku, v čem jsou u vás doma oproti tradičnímu rozdělení prohozené role.

Je vaše paní schopná vysekat drážku na přívod k vypínači a zahladit ji fajnovou omítkou a vy se spíše věnujete vaření? Je váš muž tím, kdo děti vodí a vyzvedává ze školky a vy jste ta, která zařizuje řemeslníky a vybírá vzor nových dlaždiček? Při výběru dovolené je u vás spíše žena tím, kdo má jasno během prvních vteřin debaty a muž týdny váhá, přemýšlí a zvažuje, kam vlastně pojedete?

O tom, co je u vás doma opačně si v dnešní Noční lince budete moci povídat s Borkem Kapitančikem na telefonu 731 800 900. Psát můžete i do formuláře na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová