Nedělní Noční linka: Co o nás prozradí oblečení?

30. leden 2022

Příběhů, písniček a povídek na téma šaty dělají člověka je plno, jen si vzpomeňte třeba na Matěje Kotrbu, císařova pekaře nebo na Twainova Prince a chuďase.

Položme si ale v dnešní Noční lince několik souvisejících otázek. Jistě přijde řeč i na to, co vyjadřují barvy našeho oděvu, to, zda je pro nás utrpením soukat se do společenských šatů, jsme-li zvyklí na džíny a tričko, nebo jestli svou postavu vidíme jinak než ostatní a nosíme oděv jiné než naší skutečné velikosti. A ještě jinak – posuzujete neznámého člověka podle upraveného zevnějšku a vycíděných polobotek? Máte věci „na doma” a věci „na ven”?

O tom, co o nás prozradí oblečení si budete moci povídat v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem na telefonním čísle 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.