Nedělní Noční linka: Vstupujeme do adventu. Je první adventní neděle

29. listopad 2020

Čím je advent pro vás? Jak a s jakým očekáváním do něj vstupujete? Máte rádi předvánoční čas? Uděláte si pro sebe hezké chvíle v pohodlí domova, budete postupně péct cukroví, vyrábět dárky nebo jak jinak ještě prožijete tento čas? Sledujete adventní koncerty České televize

Už jste si také zapálili světýlka v oknech, udělali pro potěchu oka i duše adventní výzdobu? Do čeho jste se pustili? Jak u vás vypadají čtyři týdny před Vánocemi?

Je první adventní neděle. Mnozí z nás zapálili první svíci na adventním věnci. Svíce symbolizují i naději a ta je nám v této době zvlášť potřeba. Postupně budeme zapalovat čtyři svíce na adventním věnci. Na vaše vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...