Nejen do čaje nebo při nachlazení. Med pomáhá zachovat i hebké ruce a rty

Není pochyb o tom, že je dobré mít doma sklenici medu. Med je výtečným lékem při kašli a zánětech průdušek, míchá-li se stejnou měrou se strouhaným křenem. Využití má i v kosmetice.

Kdo si myje ruce v medové vodě, uchová si je krásně měkké. Med rozpuštěný v teplém mléce dobře působí na růst vlasů, stejně dobrý je zábal z medu a vaječného žloutku. Když máte mastnou pleť, udělejte si masku ze lžičky medu a citrónové šťávy.

Po lžíci medu před spaním budeme mít klidnou noc a sladké sny. A když si budete potírat medem vaše rty, budou sametově vláčné. Med je zkrátka jeden ze zázraků přírody, tak ho mějte vždy po ruce.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.