Nová aplikace Zelené vlny zrychlí dopravní informace

Zelená vlna slaví 46 let od svého prvního vysílání. Poprvé jste ji mohli slyšet 29. září 1974. Při té příležitosti spouští svoji první mobilní aplikaci. Ta pomocí lokalizace volajícího má zrychlit a zpřesnit dopravní informace.

Redaktoři Zelené vlny při přípravě každé relace využívají mnoho různých informačních zdrojů. Jedním z nich je i nonstop dispečink na bezplatné lince 800 553 553, kde redakce dopravního zpravodajství často získává nejrychlejší dopravní informace. Na linku volají Zpravodajové Zelené vlny, kterými jsou sami motoristé přímo na silnicích.

Nová aplikace Zelené vlny by měla urychlit komunikaci volajícího s dispečerem a zpřesnit lokalizaci dané dopravní komplikace. Základní funkcí aplikace je rychlé vytočení bezplatné linky 800 553 553 kliknutím na jednu ikonu.

Současně s hovorem aplikace odesílá do dispečinku Zelené vlny údaj o poloze volajícího, čímž výrazně zestruční a zjednoduší dialog o tom, kde se daný dopravní problém odehrává. Lokalizace události, která dosud trvala cenné sekundy, zabere jenom okamžik. Dispečer se tak může zaměřit na další důležité otázky k situaci na místě.

Kvůli této základní funkci je při prvním spuštění aplikace nutné potvrdit své telefonní číslo vložením ověřovacího kódu, který uživateli přijde v SMS zprávě. Dále už může zůstat podstatě v anonymitě. K dispozici je i registrační formulář, díky kterému se uživatel stane registrovaným Zpravodajem Zelené vlny. Tím navýší věrohodnost svých volání, současně se zapojí do Klubu Zpravodajů Zelené vlny. 

I další funkce

Aplikace Zelené vlny nabízí i možnost kdykoliv si přehrát poslední odvysílané hlášení Zelené vlny Radiožurnálu. Kliknutím na jedinou ikonu si tak záznam můžete přehrát znovu a libovolně se v něm posouvat.

Další z dostupných funkcí jsou volitelná oznámení. Díky nim uživatel dostane upozornění na mimořádně závažné dopravní komplikace, klubové informace Zelené vlny a info Radiožurnálu a Českého rozhlasu.

K dispozici je dále pro základní orientaci mapa s dopravními informacemi. Tato funkce není hlavním záměrem aplikace a dopravní informace nabízí primárně ve zvukové podobě.

autoři: Luděk Hubáček , zuj , jp
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.