Nová Sekce, to je bluegrass na úrovni

13. červen 2017

V roce 1988 vznikla bluegrassová skupina Nová Sekce, která se od počátku zaměřovala na vlastní tvorbu, ale i přejímání známých skladeb, které byly ovlivněny undergroundem, jazzem, rockem, reggae a zejména (v té době nesmírně populární) skupinou New Grass Revival. Ve středu 14. června zahraje ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc.

Během své téměř třicetileté kariéry dokázala Nová Sekce vydat tři cédéčka, často jezdit na zahraniční bluegrassové festivaly a vystupovat jako host s vynikajícími a slavnými hvězdami (např. s americkými The Seldom Scene, Cox Family, Katty Chiavola nebo Quick Silver s Doyle Lawsonem).

Z dalších zajímavých počinů skupiny bylo vítězství na Portě ’93, účast na několika českých CD samplerech a vystupování na českých prestižních akcích, kde se hraje nejen bluegrass. Loni tak byli hosty 50. ročníku Porty 2016, kde byl kapelník Tomáš Tichý jedním z porotců soutěže.

Během své existence prošla skupina řadou personálních změn, když její současní hudebníci hráli v řadě jiných špičkových skupin (Newyjou, Kamelot, Blanket nebo COP a další). Pro staršího českého posluchače je zajímavé třeba i to, že skupina zpívá převážně česky.

Nová Sekce hraje v současnosti v sestavě: Tomáš Tichý - mandolína, Marek Dráb - kytara, Ivan Preisler - baskytara, Pavel Zícha – banjo.

Nezapomeňte si poznačit do kalendáře: skupina Nová Sekce ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 14. června 2017 od 20:00 hodin, za příjemné vstupné 50,- korun.