Nový děkan olomoucké fakulty zdravotnických věd se ujímá funkce

1. březen 2013

Funkce děkana nejmladší fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, fakulty zdravotnických věd, se ode dneška ujímá Jaroslav Vomáčka. Zaměří se na personální audit a chce získat plnou akreditaci pro výuku zdravotnického managementu.

Sedmapadesátiletý Jaroslav Vomáčka pracuje v Ústavu radiologických metod a je bývalým ředitelem olomoucké fakultní nemocnice. Před dvěma lety kandidoval na rektora univerzity. O post děkana se ucházel před čtyřmi lety.

Ve své nové funkci se nejdříve chce zaměřit na personální audit všech ústavů. Dalším cílem je získání nových odborníků, tak aby fakulta získala plnou akreditaci pro výuku zdravotnického managementu.

Za své proděkany si Jaroslav Vomáčka vybral Milana Kamínka pro vědu a výzkum, Zdeňku Mikšovou pro studijní záležitosti a Jana Galusku pro zahraniční vztahy.

Slavnostní inaugurace nového děkana zdravotnických věd Univerzity Palackého Jaroslava Vomáčky se očekává v druhé půli května. Jeho funkční období končí 28. února 2017.

Fakulta zdravotnických věd vznikla v roce 2008 osamostatněním zdravotnických nelékařských oborů od lékařské fakulty. Má asi 700 studentů.

autor: bam
Spustit audio