Novým náměstkem olomoucké filharmonie je Petr Dvořák, bývalý manažer Janáčkovy filharmonie Ostrava

21. leden 2025 12:05

Novým náměstkem pro olomouckou filharmonii, která se od ledna spojila s Moravským divadlem, bude Petr Dvořák. Do funkce nastoupí na začátku února, poté, co vyhrál výběrové řízení, ve kterém přesvědčil odbornou komisi svou racionální koncepcí.

Petr Dvořák má s Moravskou filharmonií bohaté zkušenosti z minulosti, kdy zde působil jako manažer. Jak sám uvedl, tuto roli přijal také díky svým vazbám na zaměstnance filharmonie. „Znám její zaměstnance, znám určitá pozitiva i určité negativní věci, na které je potřeba se zaměřit,“ sdělil.

Odborná komise složená z řad zástupců odborových organizací, kulturních odborníků a zástupců zřizovatele jednomyslně doporučila jeho jmenování.

Výzva: stávková pohotovost odborů

Sloučení Moravského divadla a Moravské filharmonie vyvolalo nesouhlas části odborné i laické veřejnosti, opozičních zastupitelů a odborových organizací Moravské filharmonie, které zůstávají ve stávkové pohotovosti.

Petr Dvořák se chce situaci co nejdříve zaobírat. Podstatnou část času teď chci věnovat práci na uklidnění situace s odbory a na hledání společné cesty, abychom mohli ideálně fungovat, přislíbil. Dvořák již jednal s některými zástupci odborové organizace a věří, že společná koncepce přinese výsledky.

Přípravy na jubilejní 80. sezónu

Moravskou filharmonii letos čeká významné výročí – 80. koncertní sezóna. Nový náměstek jí hodlá věnovat zvláštní pozornost. Bezpochyby je to velký milník. Na 80. sezónu se zaměříme mediálně v nejbližší fázi, sdělil.

Dodal, že dramaturgie sezóny je stále v rozpracované fázi a konkrétní jména umělců či program zatím nemůže zveřejnit.

Další výběrová řízení se neplánují

Podle ředitele Moravského divadla a Moravské filharmonie Davida Gerneše nejsou v dohledné době v plánu žádná další výběrová řízení na manažerské pozice. Zvažuje se pouze doplnění některých administrativních postů.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio