O prázdninách vyráží řada dětí na tábory. Na jednom z nich jsou i ty, jejichž rodiče jsou ve vězení

28. červenec 2023 14:50

Mezinárodní vězeňské společenství pořádá tento týden v Jeseníkách takzvaný Andělský kemp. Určený je dětem, které mají rodiče ve výkonu trestu. Na několik dní tak děti můžou zapomenout na běžné starosti a užít si výlety, hry nebo workshopy.

Andělský kemp pro děti, které mají tátu nebo mámu ve vězení, pořádá Mezinárodní vězeňské společenství už několikátým rokem. „Během toho týdne se snažíme dětem nabídnout nejenom pestrý program, ale zároveň jim dát bezpečné místo pro to, aby mohly mluvit o tom, co je trápí a co v souvislosti s odsouzením toho rodiče prožívají,“ říká vedoucí kempu Kristýna Vozdecká.

Dětem se podle ní kromě řady proškolených dobrovolníků věnuje i psycholog a speciální pedagog. „Odchod rodiče do vězení nemusí být jediným problémem, který tu rodinu zasáhl, ale můžou tam být další věci jako třeba domácí násilí nebo třeba nějaké závislosti,“ dodává Vozdecká.

Adresa pobytu dětí se nezveřejňuje

Podle Vozdecké společenství záměrně kvůli bezpečnosti nezveřejňuje přesnou adresu pobytu dětí. Už počtvrté na kemp přijela třeba desetiletá Ema. „Máme tady táboráky, hrajeme různé hry, tancujeme, zpíváme, hrajeme si venku a chodíme na výlety,“ vypočítává Ema aktivity.

Děti na Andělský kemp jezdí zdarma, všechny náklady pokrývá Mezinárodní vězeňské společenství díky dárcům.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio