Obránce Mory Jiří Ondrušek stál poprvé na bruslích až na prvním tréninku

19. září 2017
Obránce HC Olomouc Jiří Ondrušek

Je oporou obrany HC Olomouc, až na výjimečná hostování oblékal výhradně dres Mory. Jednatřicetiletý hokejista Jiří Ondrušek se nebál usednout před mikrofon ČRo Olomouc ani po ostudném debaklu v Plzni.

Dostat v extralize desítku se stává jen výjimečně a Hanáci ji schytali hned ve třetím zápase nového ročníku. „Těžko k tomu něco říct. Tam bylo prostě špatně úplně všechno. Nezbývá, než to hodit za hlavu, zapomenout a snažit se to napravit v dalším zápase,“ říká obránce.

Hokej si vybral sám v sedmi letech, aniž by do té doby stál na bruslích. „Do školy přišel náborář, tak jsem doma oznámil, že budu hrát hokej. Rodiče půjčili brusle od sousedů a řekli dobře,“ usmívá se dnes nad svými hokejovými začátky.

Byl dobrý už v mládí, takže ho trenéři posouvali k o rok starším klukům. „Znamenalo to, že jsem vlastně neustále musel někoho dohánět, bojovat o své místo v sestavě, což se mi později vrátilo v juniorech i mužích,“ uvědomuje si Ondrušek.

Jaké jídlo doporučovali trenéři Jiřímu Ondrůškovi v mládežnických kategoriích, aby přibral, proč se z něj nestal člen oštěpařské skupiny Jana Železného, čím chce být jeho čtyřletý syn a mnohem více se dovíte z našeho povídání.