od 24. do 30. srpna 2009

r_2100x1400_regiony.png
4. leden 2017

Po 24.08. Juraj Jakubisko, režisér Út 25.08. Vilma Cibulková, herečka St 26.08. Pavel Nový, herec Čt 27.08. Yvetta Hlaváčová, dálková plavkyně Pá 28.08. Josef Kautzner, přední český kardiolog So 29.08. To nejlepší z Tandemu - sestřih uplynulého týdne Ne 30.08. Tandem na přání - sami si vyberte, koho budete poslouchat ]]>

Každý den po deváté hodině (ranní i večerní) přivítá zkušený moderátor jednu atraktivní osobnost z řad lékařů, spisovatelů, herců, zpěváků, sportovců, vědců nebo architektů. S ní probere vše, co život přinesl - od narození přes profesní začátky až po současnost - a nevyhnou se třeba ani chvílím, které jsou často označovány jako krušné.
"Musím říct, že jsem se rozhodně dlouho nerozmýšlel, když jsem na jaře roku 2005 dostal od vedení Regionu nabídku moderovat vlastní talk show", říká Jan Rosák a pokračuje: "Jednak to byla velmi lákavá příležitost, moci si moderovat a zároveň i modelovat relaci "k obrazu svému" a na druhé straně se mi po rádiu i docela stýskalo. Ovšem to, jakou mi Tandem dává velkou příležitost, jsem si uvědomil až poté. Mám zde možnost potkávat se s přepestrou paletou zajímavých lidí, kteří často vyloví ze své paměti úžasně krásné, veselé, ale i nostalgické a něžné vzpomínky."
Krédem Jana Rosáka je "nedávat hostům žádné podpásovky" - i proto se mnozí do Tandemu rádi vracejí.
Pořad Tandem vysílá Český rozhlas Region denně po deváté hodině ranní v premiéře, repríza talk show zahajuje společnou noc všech regionálních stanic Českého rozhlasu v 21:00.
Archiv odvysílaných pořadů naleznete zde.

Jan Rosák