od 25. do 31. května 2009

r_2100x1400_regiony.png

Po 25.05. Otakar Brousek, herec a dabér Út 26.05. Peter Strenáčik, zpěvák a herec St 27.05. Ester Janečková, herečka a moderátorka Čt 28.05. Ladislav Mrkvička, herec Pá 29.05. Luděk Sojka, předseda Českého svazu včelařů - živě z Lysé nad Labem So 30.05 To nejlepší z Tandemu - sestřih uplynulého týdne Ne 31.05. Tandem na přání - sami si vyberte, koho budete poslouchat ]]>

Každý den po deváté hodině (ranní i večerní) přivítá zkušený moderátor jednu atraktivní osobnost z řad lékařů, spisovatelů, herců, zpěváků, sportovců, vědců nebo architektů. S ní probere vše, co život přinesl - od narození přes profesní začátky až po současnost - a nevyhnou se třeba ani chvílím, které jsou často označovány jako krušné.
"Musím říct, že jsem se rozhodně dlouho nerozmýšlel, když jsem na jaře roku 2005 dostal od vedení Regionu nabídku moderovat vlastní talk show", říká Jan Rosák a pokračuje: "Jednak to byla velmi lákavá příležitost, moci si moderovat a zároveň i modelovat relaci "k obrazu svému" a na druhé straně se mi po rádiu i docela stýskalo. Ovšem to, jakou mi Tandem dává velkou příležitost, jsem si uvědomil až poté. Mám zde možnost potkávat se s přepestrou paletou zajímavých lidí, kteří často vyloví ze své paměti úžasně krásné, veselé, ale i nostalgické a něžné vzpomínky."
Těch vzpomínek už slyšel Jan Rosák mnoho. Za dobu existence Tandemu usedl k mikrofonu Českého rozhlasu Region proti svému hostu více než sedmsetkrát.
Krédem Jana Rosáka je "nedávat hostům žádné podpásovky" - i proto se mnozí do Tandemu rádi vracejí.
Pořad Tandem vysílá Český rozhlas Region denně po deváté hodině ranní v premiéře, repríza talk show zahajuje společnou noc všech regionálních stanic Českého rozhlasu v 21:00.
Archiv odvysílaných pořadů naleznete zde.

Jan Rosák