od 27. dubna do 3. května 2009

Po 27.04. Mojmír Maděrič, herec Út 28.04. Pavla Liptáková, specialistka na colonhydroterapii St 29.04. Lešek Semelka, zpěvák a skladatel Čt 30.04. Barbora Špotáková, olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Pá 01.05. Petr Šmolka, psycholog So 02.05 To nejlepší z Tandemu - sestřih uplynulého týdne Ne 03.05. Tandem na přání - sami si vyberte, koho budete poslouchat ]]>

Každý den po deváté hodině (ranní i večerní) přivítá zkušený moderátor jednu atraktivní osobnost z řad lékařů, spisovatelů, herců, zpěváků, sportovců, vědců nebo architektů. S ní probere vše, co život přinesl - od narození přes profesní začátky až po současnost - a nevyhnou se třeba ani chvílím, které jsou často označovány jako krušné.
"Musím říct, že jsem se rozhodně dlouho nerozmýšlel, když jsem na jaře roku 2005 dostal od vedení Regionu nabídku moderovat vlastní talk show", říká Jan Rosák a pokračuje: "Jednak to byla velmi lákavá příležitost, moci si moderovat a zároveň i modelovat relaci "k obrazu svému" a na druhé straně se mi po rádiu i docela stýskalo. Ovšem to, jakou mi Tandem dává velkou příležitost, jsem si uvědomil až poté. Mám zde možnost potkávat se s přepestrou paletou zajímavých lidí, kteří často vyloví ze své paměti úžasně krásné, veselé, ale i nostalgické a něžné vzpomínky."
Těch vzpomínek už slyšel Jan Rosák mnoho. Za dobu existence Tandemu usedl k mikrofonu Českého rozhlasu Region proti svému hostu více než sedmsetkrát.
Krédem Jana Rosáka je "nedávat hostům žádné podpásovky" - i proto se mnozí do Tandemu rádi vracejí.
Pořad Tandem vysílá Český rozhlas Region denně po deváté hodině ranní v premiéře, repríza talk show zahajuje společnou noc všech regionálních stanic Českého rozhlasu v 21:00.
Archiv odvysílaných pořadů naleznete zde.

Jan Rosák