Od rána bylo plno práce, Bílá sobota byla pro naše babičky vrcholem příprav na Velikonoce
Na Bílou sobotu se v chalupách uklízelo a bílilo a až do večera ještě platil půst. A dnes se do kostelů také vrátily zvony, které na Zelený čtvrtek odletěly do Říma pro požehnání.
Od rána bylo v chalupách plno práce. Hned za úsvitu se mladá děvčata omývala pro krásu a zdraví pramenitou vodou. Pekl se mazanec, beránek a pekla se i velikonoční nádivka s mladými kopřivami a uzeným masem.
A především se malovala vajíčka, symboly znovuzrození a nového života. Myslím, že tato tradice se snad v každé rodině drží dodnes, tak ať se i letos kraslice povedou.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.